Selahattin Fan CLUB

Selahattin Fan Sitesi, Eglence, Muzik, Mizah, Daha Fazlasi

AnasayfaTek türkiyeSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Dila Hemşire Odul Toreninde...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
selahattinn
Admin

MesajKonu: Dila Hemşire Odul Toreninde...   Salı Mayıs 27, 2008 3:21 pm

Samanyolu Televizyonu'nun sevilen dizisi 'Tek Türkiye'de Dila hemşireyi canlandıran Müjgan Gönül, geçen bölümün heyecan zirvede iken biten dizinin ileriki bölümleri ile ilgili sır verdi.
Berfin'i kaçıran doktor Tarık'ı Şivan yakalamak üzereyken bölüm sona ermişti. Dila hemşire yani Müjgan Gönül, doktor Tarık için hemen hemen bütün bölümlerde komplo kurulduğunu ve tehlikeli geçtiğini anlatarak, "Tarık kurtuluyor. Berfin kaçıyor. Ama nasıl kurtuluyor onu ben bile bilmiyorum" dedi.
Kayseri Özel Kılıçaslan Lisesi, 'Tek Türkiye'yi Yılın Dizisi olarak seçmesinden dolayı mutluluk duyduğunu anlatan sanatçı Müjgan Gönül, verilen plaketi dizideki bütün arkadaşları adına aldığını söyleyerek teşekkür etti.

Özel Kılıçalan Lisesi'nin düzenlediği 100 Temel Eser Kitap Okuma Yarışması dereceye girenlere ödül verilmesi için tören düzenlendi. Törene 'Tek Türkiye' dizisinde Dila hemşireyi canlandıran Müjgan Gönül katıldı. Tören sırasında 'Tek Türkiye'nin Özel Kılıçaslan Lisesi tarafından Yılın Dizisi seçilmesi nedeniyle plaket verildi. Çekim nedeniyle diğer oyuncu arkadaşların ve dizide görev alanların gelemediğini anlatan Gönül, Kayseri Vali Yardımcısı Ali Mantı'nın elinden plaketi aldı.

Plaketi aldıktan sonra konuşma yapan Müjgan Gönül, "Bu plaketi tüm ekip arkadaşlarımın adına aldım. Yoğun tempo içindeler. Çekimler devam ediyor. O yüzden gelemediler. Onur verici bir his. Yılın dizisi seçilmek" dedi. 'Bu yıl ben birçok programa katıldım. Ancak burada katıldığım program en anlamlı ve en güzel program oldu. Tek Türkiye dizisi çekimlerimiz Konya'da devam ediyor. Şu an da Konya'dan geliyorum. Hazreti Mevlana'nın şehrinden geliyorum. Mevlana diyor ki: 'İlim ilim bilmektir. İlim kendin bilmektir. Sen kendini bilmezsen bu nice okumaktır.' Kitaplarımız kendimizi bulma ve anlamamız adına önemli bir yoldaş. Okumak. Okumak. Okumak gerekir. Ulu önder Atatürk, geleceği genç nesillere bıraktı. Ama genç nesillerimiz o kadar bilinçsiz ki; Yattığı yerde kemikleri sızlıyordur. Ama böyle bir güzel aktivite ve yarışmalarla gençlerimiz bilinçlenecek. Böylece bilinçli bir nesil oluşacaktır."

Tek Türkiye dizi çekimleri ile ilgili soruları cevaplandıran Müjgan Gönül, Tek Türkiye'nin reyting sıralamalarında Kurtlar Vadisi'nden sonra ikinci dizi olduğuna dikkat çekti. Müjgan, en çok izlenen dizi oldukları için sevindiklerini ve bunun güzel bir başarı olduğunu anlatarak, "Güzel bir izleyici kitlemiz var. Setimize ziyaretler çok fazla. Gittiğimiz yerlerde de büyük ilgi gövrüyoruz" dedi.

'Dizi ile ilgili olumlu tepki alıyoruz. Ama terör konusunu fazla işlediğimiz için dizimizi seyreden anne ve babalardan biraz tepki geliyor" ifadesinde bulunan Gönül, "Çünkü ailece izlemek istiyorlar. Çocukların da izlemesini istiyorlar. Biraz şiddet sahnesinin az olması isteniyor. Biz de konu gereği biraz fazla işlemek zorunda kalıyoruz. Bu konuda aileler haklı. Aslında çocukların da izlemesi gereken bir proje bu dizi. Gerçek Türkiye'yi yansıtmak istiyoruz. Genel anlamda çok olumlu tepki var" şeklinde konuştu.

Dizide Dila hemşirenin tam bir Anadolu kızı olduğunu anlatan sanatçı Müjgan Gönül, "Ben rolümü seviyorum. Dila, dedesi ileri görüşlü bir imam ve onu okutmuş. Hemşire olmuş. Kendini köyüne adamış ve köyünde hizmet eden genç kız. Dila bugüne kadar hep Tarık'a olan aşkı ve sevgisiyle öne çıktı. Aslında Dila'nın çok güzel özellikleri var. Benim bulduğum ve işlemeye çalıştığım. Onun fedakarlığı, saflığı. Başkalarının mutluluğu ile mutlu olan biri. Sevdiğim bir karakter" diye konuştu.

Dizinin son bölümünde heyecanlı bir yerde bittiğini ve doktor Tarık'ın tehlike de olduğunun hatırlatılması üzerine Gönül, dizinin yeni bölümü ile ilgili küçük bir sır verdi. Müjgan Gönül, yeni bölümle ilgili şunları anlattı: "Tarık her hafta tehlikede ve komplolar var. Dizi ile ilgili detayı bilmiyorum. Bu hafta devamını çekiyoruz. Ne çektiğimizi bile tam bilmiyorum. Elbette oradan kurtuluyor. Nasıl kurtuluyor bilmiyorum. Tekrar Sağırsu köyüne geliyor ve Berfin Tarık'ın elinden yine kaçıyor. Nasıl kaçıyor onu bilmiyorum."

Tek Türkiye dizisinde de eğitimin öneminin bir şekilde vurgulandığını dikkat çeken Gönül, gençlerle ilgili düşüncesini şöyle paylaştı: "Ben aslında bir Türk genci olarak o kadar yaralıyım ki. Benim arkadaşlarım da öyle idi. Ben de öyle idim. Anne, baba ve öğretmenler eğitmeye çalışıyor ama bir kulağımızdan giriyor diğerinden çıkıyor. İlerleyen yıllarda işte hakikaten ben okumakla buldum. Herkesin okumasını istiyorum. Kötü günler oluyor. Gelecek içinde bir şey bekleyemiyorsunuz. Ama Kayseri'de katıldığım bu program beni mutlu etti. Eğitim çok önemlidir. Önce eğitim. Dünyadaki en güzel dine mensubuz. İslam dinine. Müslüman'ız. Müslüman ülkeyiz. Hak, hukuk gözetmemiz, insanlara hoşgörülü olmamız gerekirken, Avrupa bizden önde. Bakıyoruz aradaki farka ve eğitim çıkıyor. Eğitimli insanlar ve İslam bilinci şart."

Tören sonrasında yoğun ilgi gören Müjgan Gönül, hayranlarına imza dağıttı.

En son selahattinn tarafından Ptsi Haz. 02, 2008 2:31 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Kullanıcı profilini gör http://www.selahattin0606.net.tc/
tahir

MesajKonu: Geri: Dila Hemşire Odul Toreninde...   Paz Haz. 01, 2008 12:15 pm

paylaşım için tşk
Kullanıcı profilini gör
gamze

MesajKonu: Geri: Dila Hemşire Odul Toreninde...   Salı Haz. 03, 2008 1:32 pm

Bencede paylaşım iin çok teşekkür ederim bu arada müjgan abla süper çıkmış...Wink
Kullanıcı profilini gör
_e_s_r_a_
moderatör
moderatör

MesajKonu: Geri: Dila Hemşire Odul Toreninde...   Çarş. Haz. 04, 2008 8:07 am

çok güzel çıkmış bencede kıyafeti süper çok tatlı yaaaa...
Kullanıcı profilini gör
mevsim

MesajKonu: Geri: Dila Hemşire Odul Toreninde...   Çarş. Haz. 11, 2008 10:35 am

başarılı bir oyuncu...
Kullanıcı profilini gör
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Dila Hemşire Odul Toreninde...   Cuma Haz. 13, 2008 10:57 am

bilgiler için tşk
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Dila Hemşire Odul Toreninde...   Bugün 6:37 am

Dila Hemşire Odul Toreninde...